ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7347067
*
nr 734 7067
Spegel
med lampetter, smide, höjd: 92
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 17:22:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 09:36:05
1
100 kr
14/1 12:18:23
2
200 kr
16/1 08:50:06
1
200 kr
16/1 08:50:29
1
250 kr
16/1 16:32:30
3
300 kr
16/1 16:34:36
1
400 kr
16/1 16:36:43
3
400 kr
16/1 16:37:02
3
Vinnande bud
16/1 16:38:12
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare smide spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 734 7067
Spegel
med lampetter, smide, höjd: 92
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 09:36:05 | 1 | 100 kr |
14/1 12:18:23 | 2 | 200 kr |
16/1 08:50:06 | 1 | 200 kr |
16/1 08:50:29 | 1 | 250 kr |
16/1 16:32:30 | 3 | 300 kr |
16/1 16:34:36 | 1 | 400 kr |
16/1 16:36:43 | 3 | 400 kr |
16/1 16:37:02 | 3 | Vinnande bud |
16/1 16:38:12 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare smide spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32